dnes je 12.8.2022

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Daňově uznatelné výdaje na vzdělávání zaměstnanců

21.4.2000, Zdroj: Verlag Dashöfer

Lékař zaměstnává zdravotní sestru, která chce absolvovat dálkový speciální kurz pro zubní sestry, který stojí cca 20 000 Kč a bude trvat 3 roky. Je možné, aby lékař kurzovné zaplatil a odepsal z daní?
Jaký typ smlouvy by lékař měl se setrou uzavřít? Má smlouva obsahovat, že v případě rozvázání pracovního poměru ze strany sestry před stanovenou lhůtou bude muset uhradit školné?

Nejdříve si vymezíme otázku daňové uznatelnosti výdajů na speciální kurz, který hodlá absolvovat zdravotní sestra a lékař jí ho chce uhradit ze svých podnikatelských prostředků.

Vysvětlivka 12 pokynu Ministerstva financí ČR č. D-190 ke znění § 24 odst. 2 písm. j) bod 3 zákona o daních z příjmů nám říká, že za daňově uznatelné výdaje

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Medi profi.
Registrovat

Pravidelné zpravodajství

nebo přihlásit.

OD NÁS PRO VÁS

Zdravotnická dokumentace - průvodce vyhláškou a vzory

Tištěná brožura

Jak projít vyhláškou o zdravotnické dokumentaci bez ztráty kytičky

On-line verze

Corporate Compliance - Jak účinně zavádět a prosazovat korporátní compliance a Compliance management systém

Tištěná brožura

Jak účinně zavádět a prosazovat korporátní compliance a Compliance management systém

On-line verze

Informovaný souhlas pacienta - vzory, rady, příklady

Tištěná brožura

Jak získat informovaný a svobodný souhlas pacienta

On-line verze

Zatřídění dokumentu
Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Nahrávám...
Nahrávám...